> Комплексна практика на Прикарпатті. День третій: сходження на Говерлу | Офіційний сайт природничо-географічного факультету УДПУ ім. П.Тичини

Комплексна практика на Прикарпатті. День третій: сходження на Говерлу
Опубліковано: 07.06.2016, 7:51

На третій день практики 29 травня студенти здійснили сходження на гору Говерла, яка є найвищою вершиною Українських Карпат і найвищою точкою України, висотою 2061 м. Розміщена в гірському масиві Чорногора , на межі Надвірнянського району Івано-Франківської області та Рахівського району Закарпатської області. Має конусоподібну форму. На схилах – форми плейстоценового зледеніння, каменепади. Бувають снігові лавини. Складається з пісковиків конгломератів. Укрита альпійськими луками, чагарниковими пустищами, подекуди – кам’яні оси́пища. Зі східного боку від вершини — один із витоків річки Прут, Прутський водоспад, загальна висота якого становить близько 80 метрів. Гора розміщена у межах природоохоронних територій: Карпатського біосферного заповідника і Карпатського національного природного парку.