> Комплексна практика на Прикарпатті. День шостий: вивчення тваринного світу вольєрного господарства та музею Карпатського національного парку | Офіційний сайт природничо-географічного факультету УДПУ ім. П.Тичини

Опубліковано: 08.06.2016, 9:24

На шостий день практики 1 червня студенти досліджували тваринний світ вольєрного господарства та ознайомилися із експозицією музею Карпатського національного парку

Вольєрне господарство було створене з метою збереження і розмноження диких тварин на території Карпатського національного природного парку в 1992 році. Повноправними господарями цього володіння площею в 5,3 гектари, розділеного на 6 секцій, є родина оленя благородного, яке складається з 5 особин. Це стрункі, граціозні, горді і красиві представники карпатської фауни. Природна популяція оленя благородного на Україні збереглася тільки в Карпатах. Велику зацікавленість викликають у туристів поселенці сусідньої території: міцні дикі кабани. У верхній частині розміщений густий чагарник з молодих ялин і ліщини, небагато нижче йде смуга лісу старшого віку, внизу секції в заростях верби розмістилося природне болото, в якому ці тварини люблять приймати ванни.

Метою відвідання даного музею Карпатського національного парку став показ традиційної системи життєзабезпечення карпатського етносу в природних і соціокультурних умовах їхнього проживання, використання етносом природного середовища, традицій раціонального природокористування, закономірностей формування і функціонування етно- та екосистем, представлення всіх видів традиційного народного мистецтва жителів Карпатського реґіону.