Актуальний семінар

Опубліковано: 14.03.2014, 14:13

13 березня на природничо-географічному факультеті відбувся традиційний науково-методичний семінар, у якому взяв участь весь наш педагогічний колектив. Наукову проблематику на тему «Технологія патріотичного виховання майбутніх учителів географії в процесі пошукової туристсько-краєзнавчої діяльності» висвітлив канд. пед. наук, викладач кафедри географії та методик її навчання А.О. Максютов.

Традиційно семінар проходив у теплій невимушеній атмосфері дружнього колективу

Традиційно семінар проходив у теплій невимушеній
атмосфері дружнього колективу

Доповідає канд. пед. наук, викладач кафедри географії та методики її навчання А.О. Максютов

Доповідає канд. пед. наук, викладач кафедри географії
та методики її навчання А.О. Максютов

У ході обговорення доповіді було проаналізовано ряд питань, зокрема:

1. актуальність теми семінару;
2. нормативно-правова база, що забезпечує патріотичне виховання майбутніх учителів;
3. завдання вищої педагогічної школи щодо патріотичного виховання майбутніх учителів географії в процесі пошукової туристсько-краєзнавчої діяльності;
4. місце та виховний потенціал пошукової туристсько-краєзнавчої діяльності у системі патріотичного виховання майбутніх учителів географії;
5. суперечності, виявлені під час аналізу науково-методичної літератури, присвяченої патріотичному вихованню майбутніх учителів географії;
6. завданнями, які стоять перед туристсько-краєзнавчою діяльністю в контексті патріотичного виховання майбутніх учителів географії;
7. критерії оцінювання рівня патріотичної вихованості майбутніх учителів географії;
8. модель патріотичного виховання майбутніх учителів географії під туристсько-краєзнавчої роботи.

Не менш важливим було обговорення питання заступника декана з навчальної роботи, доцента кафедри хімії, екології та методики їх навчання В.Ф. Валюк. Зважаючи на актуальність створення галузевих стандартів вищої освіти, Вікторія Федорівна акцентувала увагу на методиці їх розробки. Жвава дискусія, яка виникла під час її доповіді, надихнула викладачів нашого факультету на продуктивну і творчу роботу.