ОНЛАЙН РЕЄСТРАЦІЯ
Онлайн реєстрація

Природничо-географічний факультет
Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
пропонує Вам заповнити анкету вступника.

Надіславши анкету абітурієнта, Вас постійно повідомлятимуть про особливості вступної кампанії та терміни проведення профорієнтаційних заходів в університеті.

Бажаю навчатись за такими спеціальностями:

  • Географія. Біологія. (краєзнавчо-туристична робота)
  • Географія. (землевпорядкування та кадастр)
  • Біологія. (практична психологія)
  • Біологія. Хімія.
  • Хімія. (інформатика)
  • Хімія. Біологія.
  • Біологія.
  • Географія.
  • Хімія.

Форма навчання:

Про себе повідомляю:

Прізвище, ім'я, по-батькові:
Дата народження:
Назва навчального закладу:
Рік закінчення:
Адреса постійного проживання:
Область, район:
Населений пункт:
Вулиця, будинок:
Моб. телефон:
Електронна адреса:


Практична підготовка студентів-хіміків

Опубліковано: 02.04.2020, 18:30

Організація та проведення навчальної практики студентів-хіміків здійснюється згідно угод та договорів з підприємствами Умані, Уманського району та організаціями за межами Умані. Так, лабораторно-хімічна практика студентів 1 курсу проходила у хімічних лабораторіях університету, частково на базі експертних лабораторій та лабораторій контролю за якістю продукції підприємств.  Під час проходження практики студенти узагальнили знання з техніки безпеки в хімічній лабораторії, проводили цікаві досліди та захоплюючі експерименти: «Вулкан», «Якісні реакції неорганічних сполук», «Золотий дощ», «Вулкан з піни».

Лабораторно-аналітична практика студентів 2 курсу проходила на базі: олійні «Інтерес-Центр»,  «Уманьпиво, «Уманьводоканал» та очисних споруд, виробничо-комерційного підприємства ”Обрій”. Під час проходження практики на олійні студенти ознайомилися із технологічними процесами механічного виробництва олії і способу розчинення її в летких органічних розчинниках. Під час відвідання «Уманьводоканалу» у с. Родниківка студенти ознайомилися із технологією водопостачання міста Умань, що здійснюється із м. Біла Церква. На підприємстві функціонує хімічна лабораторія. Студенти мали можливість спостерігати за проведенням аналізу проб води на хімічний склад та жорсткість. Під час проходження практики на підприємстві «Обрій» студенти ознайомились із процесом покриття різних виробів цинковою плівкою, з різноманітними наборами швидкого монтажу гіпсокартону, дерева, бетону тощо, оглянули зразки кріплення для мінеральної вати та пінопласту.

В зв’язку з тим, що підприємство «Уманьпиво» має обмежену форму власності, студентам показано презентацію технологічного процесу виробництва пива, лимонаду та сидру в навчальній лабораторії університету.

Здійснено поїздку до очисних споруд каналізаційних стоків м. Умані, які знаходяться у с. Собківка Уманського р-ну. Під час екскурсії студенти мали можливість ознайомитися із технологією очищення каналізаційних стоків, побачити методику проведення аналізу проб води на мікробіологічні показники.

Хіміко-технологічна практика студентів 3 курсу проходила на Гайсинському молокозаводі, садівничому господарстві Уманського району, на Христинівській приватній пекарні», на філії ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Уманський елеватор»». Під час проходження практики на Гайсинському молокозаводі спеціалісти ознайомили студентів із сучасним обладнанням та технологічними процесами виробництва твердих та м’яких сортів сиру, масла вершкового та інших молочних продуктів. Під час проходження практики на Христинівській приватній пекарні студенти ознайомились із технологічним процесом виробництва хлібобулочних виробів, зокрема хімічним процесом бродіння дріжджових культур; дізнались інгредієнт виробництва смачного хліба через ретельне замішування та випікання за допомогою спеціалізованих німецьких машин. Під час практика на філії ПАТ «Уманський елеватор» студенти ознайомились з обладнанням виробничої лабораторії та складовими частинами самого елеватора, долучились до роботи виробничої лабораторії, яка оснащена за найкращими європейськими стандартами як незалежний експерт з визначення якості зерна (акредитована за стандартами ГАФТА). Мали можливість разом із лаборантами-спеціалістами на установці «Інфратек» методом експрес-аналізу миттєво визначити вологість, білок, клейковину зернових культур.

Навчальна практика студентів 4 курсу проходила ПАТ «Уманський завод Мегомметр», підприємстві «Світ вікон». На мегомметрі студенти ознайомилися із роботою вимірювального обладнання, їм проведено екскурсію хімічною лабораторією підприємства. На підприємстві «Світ вікон» відбулося ознайомлення з технологічним процесом виготовлення пластикових вікон, доглядом за металопластиковими виробами, перевагами та ефективністю сучасних енергозберігаючих технологій.

Приємно відзначити, що частину різних видів практики проведено за межами міста. Зокрема: на акціонерному товаристві «Монфарм» м. Монастирище, Львівській майстерні карамелі, підприємствах Волинської області (Шацькі озера), Кондитерської корпорації «Roshen». Під час відвідання «Монфарм», студенти ознайомилися з асортиментом медичних препаратів, що нараховує більше 60 найменувань різних фармакотерапевтичних груп. На Львівській майстерні карамелі студенти мали змогу безпосередньо взяти участь у технологічному процесі виробництва карамелі та варіння шоколаду. Під час проходження практики у місті Вінниця студенти ознайомились із новітнім обладнанням і технологічними процесами виробництва солодощів кондитерської фабрики «Roshen».

Під час практики на Шацьких озерах студенти в польових умовах брали проби води з річки Припяті та озера Світязь та проводили їх кількісний експрес-аналіз. На базі Шацького лісотехнічного коледжу майбутні хіміки ознайомилися з основами таксидермії. Увагу студентів привернула специфіка використання хімічних речовин при виготовленні опудал тварин. Здійснено екскурсію до Берестейського сміттєпереробного заводу, де студенти побачили хід технологічного процесу переробки сміття.

Крім того майбутня вчителі хімії у період практики здійснюють дотичні роботи упродовж 2-3 днів на агро біостанції університету.


Наверх