ОНЛАЙН РЕЄСТРАЦІЯ
Онлайн реєстрація

Природничо-географічний факультет
Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
пропонує Вам заповнити анкету вступника.

Надіславши анкету абітурієнта, Вас постійно повідомлятимуть про особливості вступної кампанії та терміни проведення профорієнтаційних заходів в університеті.

Бажаю навчатись за такими спеціальностями:

  • Географія. Біологія. (краєзнавчо-туристична робота)
  • Географія. (землевпорядкування та кадастр)
  • Біологія. (практична психологія)
  • Біологія. Хімія.
  • Хімія. (інформатика)
  • Хімія. Біологія.
  • Біологія.
  • Географія.
  • Хімія.

Форма навчання:

Про себе повідомляю:

Прізвище, ім'я, по-батькові:
Дата народження:
Назва навчального закладу:
Рік закінчення:
Адреса постійного проживання:
Область, район:
Населений пункт:
Вулиця, будинок:
Моб. телефон:
Електронна адреса:


ГЛОБАЛІЗАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ: СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ДЛЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД – ЕКСПЕДИЦІЙНИЙ АСПЕКТ СЕМІНАРУ ГЕОГРАФІВ ФАКУЛЬТЕТУ

Опубліковано: 01.12.2021, 13:26

Експедиційні дослідження учасників науково-практичного семінару на тему: «Глобалізаційні процеси: сучасні виклики для територіальних громад» розпочалися з «Метеорологічної станції Умань», де доцент Олексій Ситник ознайомив їх з особливостями та нововведеннями роботи метеостанції.

Учасники семінару відвідали Жашківську спеціалізовану школу №1 з поглибленим вивченням окремих предметів Жашківської міської ради Черкаської області, де познайомилися з директором Дитячо-юнацького клубу фізичної підготовки Жашківської міської ради Мазуром Дмитром Володимировичем та керівником гуртка «Спортивний туризм» Якобчук Оксаною Сергіївною. Вони провели оглядову екскурсію по комплексу, звернувши особливу увагу на туристську роботу здобувачів загальної середньої освіти.

На шляху до смт. Маньківка є пам’ятний об’єкт «Куманці» – оригінальний різновид українського традиційного посуду, який використовували для зберігання й подання на стіл різноманітних напоїв. Нині – це переважно декоративна оздоба інтер’єру в національному стилі.

Неймовірні враження отримали учасники семінару відвідавши музей української гармоніки в Жашкові. Його унікальність полягає в тому, що така музейна кімната є єдиною в Україні. Саме тут зібрано десятки гармонік і гармошок, багато з яких є саморобними. Кількість експонатів постійно збільшується, оскільки люди з усіх куточків країни відправляють засновнику музею Івану Сухому інструменти, фотографії гармонік та історії, пов’язані з цим музичним інструментом.

Музей гармоніки також поповнюють відомі музиканти і колекціонери, передаючи гармошки, які є історично цінними. Особливість цього музею полягає в тому, що відвідувачі мають можливість торкатися до експонатів, пробувати на них грати, розглядати, задавати питання. Такі правила, а точніше їх відсутність, пояснюється тим, що засновник музею хоче розвинути у людей інтерес до гармонік і до музики в цілому. Учасники семінару мали можливість не лише ознайомитися з експонатами музею, а й зіграти на різних інструментах разом із засновником Іваном Сухим.

Досліджуючи зміни в культурних ландшафтах в умовах змін, учасники семінару відвідали дерев’яну церкву Димитрія Солунського у селі Конельські Хутори. Храм був збудований у 1833 році, проте місцеві мешканці розповідають, що під час ремонту знайшли у церкві напис «збудовано у 1815». Ця церква стоїть і зараз. Вузенька і висока, ніби невагома, вона хоч і має хрестоподібну в плані форму, але хрест цей виходить неправильний. Вірогідно відразу після побудови вона більше нагадувала цвинтарну каплицю, тому й не мала власної парафії.

Учасники семінару відвідали ентомологічний заказник у Жашкові.

Бажаємо всім учасникам семінару творчого натхнення у краєзнавчих дослідженнях рідного краю.


Наверх