> Співпраця з Національним природним парком | Офіційний сайт природничо-географічного факультету УДПУ ім. П.Тичини

«Співпраця з Національним природним парком»
Опубліковано: 19.02.2018, 9:57

РОЗПОЧАТО СПІВПРАЦЮ З НАЦІОНАЛЬНИМ ПРИРОДНИМ ПАРКОМ «КАРМЕЛЮКОВЕ ПОДІЛЛЯ»

В рамках Всесвітнього Дня водно-болотних угідь, який триває з 2 лютого до 2 березня 2018 року відбувся семінар-зустріч провідних фахівців природничо-географічного факультету та Національного природного парку «Кармелюкове Поділля». Захід покликаний привернути увагу до цінності водно-болотних угідь для підтримання збалансованого розвитку нашої планети.
Організаторами заходу виступили завідувач лабораторії «Екологія і освіта», доцент Ганна Гончаренко, професор Світлана Совгіра, декан Валерій Миколайко, старший викладач Наталія Душечкіна.
Національний природний парк «Кармелюкове Поділля» представляли провідні фахівці Лілія Сошникова та Тетяна Сташенко і начальник відділу еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою Людмила Стороженко.
Під час заходу, на якому були присутні студенти природничо-географічного факультету, фахівці Національного парку ознайомили із його ландшафтним та біологічним різноманіттям, історією, археологією, традиціями. Були задані запитання студентам про проблеми водно-болотних угідь, які за правильну і повну відповідь нагороджувалися цінними подарунками.
У результаті плідної роботи відбулося підписання угоди про співпрацю та здійснено обмін науковою, навчальною і методичною літературою, студенти отримали запрошення на участь у екологічному таборі, конкурсі фотографій «Природа через об’єктив», Всеукраїнській конференції «Роль національних природних парків у розвитку туризму», молодіжному форумі «Південне Поділля – перлина України».

Довідково. У 2018 році Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом: «Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст». Основною ідеєю цього лозунгу є підкреслення важливості систем водно-болотних угідь для підтримки здорового та екологічно безпечного навколишнього природного середовища в містах та населених пунктах. Основною метою відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь є підвищення обізнаності людей щодо взаємозалежності між водою і водно-болотними угіддями, оскільки вони є фільтром і постачальником води для більшості водних артерій планети.