Фахова практика студентів в Карпатах (день шостий)

Опубліковано: 12.06.2018, 8:54

8 червня під час шостого дня фахової практики із загальної екології (керівник Світлана Совгіра) та зоології (керівник Леся Мороз) студенти 2 курсу напряму підготовки «Біологія. Хімія» ознайомилися із експозицією музею Карпатського Національного природного парку, мали можливість ознайомитися із історією Карпат під час перегляду кінофільму, який люб’язно запропонувала адміністрація парку в рамках угоди про співпрацю з нашим університетом.
У цей день студенти відвідали географічний центр Європи та здійснили екскурсію до селища Солотвино, яке розташоване на правому березі річки Тиса, у передгір’ї Карпат між гірськими хребтами Салаван та Магура на висоті 200-300 м над рівнем моря. Старі назви: Акнаслатина, Марамороська Солотвина, Слатинські Доли, а давня назва «Слатіна» румунською означає “ропа”, тобто солона вода.
Вода соляних озер Солотвино за своїми лікувальними властивостями аналогічна водам Мертвого моря. Перше озеро з’явилося кілька десятків років тому на місці шахти Кунікунда, яка відпрацювала свій ресус ще у минулому столітті. З часом площа водойм на місці просідання грунтів збільшувалась і нині сягає майже 10 га. Вода у цих озерах дуже солена (30-32 г/л) і корисна для лікування хвороб нервової системи, радикулітів, плевритів, артритів, захворювань шкіри. Місцеві грязі дають позитивний ефект при лікуванні серцево-судинної системи, залишкових явищах флебітів, тромбофлебітів, органів руху, нервової системи, урологічних захворювань, псоріазу тощо.








Наверх