> Спільний науково-практичний семінар науковців та вчителів Умані | Офіційний сайт природничо-географічного факультету УДПУ ім. П.Тичини

«Спільний науково-практичний семінар науковців та вчителів Умані»
Опубліковано: 07.10.2018, 18:07

Спільний науково-практичний семінар науковців та вчителів закладів загальної середньої освіти міста Умані

У остання дні першого навчального місяця науково-педагогічні працівники кафедри біології та методики її навчання під керівництвом завідувача Ігоря Красноштана ініціювали проведення науково-практичного семінару «Організація навчальної та науково-дослідної діяльності учнівської та студентської молоді». До заходу долучилися методист відділу освіти Тетяна Плющ та вчителі біології усіх закладів загальної середньої освіти міста Умані.

Учасники семінару
Робота семінару була спрямована на вирішення актуальних проблем освітнього процесу та науково-дослідної діяльності учнів і студентів як однієї із вагомих його складових. Теоретична й практична частини семінару передбачали виступи науковців та освітян за напрямами:
– роль навчальної та наукової діяльності у формуванні компетентного випускника;
– значення зоологічних досліджень у науково-дослідній діяльності учнівської та студентської молоді;
– аспекти природоохоронної діяльності у науково-практичній підготовці майбутнього вчителя біології;
– значення гербарних колекцій у вивченні ботаніки;
– організація дослідницької діяльності учнів у закладах загальної середньої освіти міста Умані;
– наукові основи дослідницької організації роботи студентської та учнівської молоді в умовах закритого ґрунту;
– агробіостанція університету як майданчик науково-дослідної діяльності студентської молоді.

Місцем проведення науково-практичного семінару організаторами було обрано структурний підрозділ університету – агробіологічну станцію, де викладачі кафедри біології та методики її навчання продемонстрували учасникам потенціал агробіостанції у дослідницькій діяльності студентської та учнівської молоді, ознайомили із роботою 8 наукових відділів і навчально-дослідницьких ділянок і передали для використання у освітньому процесі закладів загальної середньої освіти гербарій флори України й навчальну літературу з орнітології.

За результатами роботи семінару його учасниками було обговорено перспективи подальшої співпраці у напрямі проведення спільних наукових досліджень, майстер-класів, лабораторних занять адаптованих у природу; написання науково-дослідних робіт МАН, наукових публікацій та методичної літератури; здійснення моніторингу за станом біорізноманіття; залучення вчителів до рецензування кваліфікаційних робіт і творчої співпраці.
Організатори семінару висловлюють слова вдячності за надану підтримку декану природничо-географічного факультету Валерію Миколайку, директору агробіостанції університету Анатолію Зозулі та активну участь у семінарі завідувачу відділу освіти Оксані Мельник, методисту відділу освіти Тетяні Плющ і вчителям біології закладів загальної середньої освіти міста Умань.