> Дослідження МАН секції «Хімія» | Офіційний сайт природничо-географічного факультету УДПУ ім. П.Тичини

«Дослідження МАН секції «Хімія»»
Опубліковано: 24.04.2019, 13:55

Дванадцятий рік поспіль кафедра хімії, екології та методики їх навчання Уманського державного педагогічного університету імені Тичини надає консультації школярам щодо підготовки науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

На замовлення Маньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Маньківської районної ради Черкаської області проведено перший етап наукового дослідження для підготовки конкурсної роботи МАН (учениця ‒ Вечірко Юлія, вчитель хімії, випускниця природничо-географічного факультету ‒ Дорошенко Ірина Михайлівна).

Проблема дослідження пов’язана із визначенням зміни активності каталази в листі деревних рослин в умовах забруднення повітря. Встановлено що забруднення навколишнього середовища ініціює генерацію пероксиду водню, який, у свою чергу, активує каталазу, котра підвищує стійкість рослин до антропогенного забруднення. Активність цього ферменту можна використати як біохімічний маркер, що дав би змогу здійснювати відбір рослин для фіторемедіації забруднених територій. Практична частина робота була виконана під керівництвом доцента кафедри хімії Вікторії Валюк.

Робота з обдарованою шкільною молоддю важливий елемент діяльності кафедри хімії, екології та методики їх навчання. Це дозволяє виявляти і розвивати юні таланти, сприяти розповсюдженню ідей наукової і технічної творчості, а також – формувати майбутній контингент студентів-хіміків.

Відкривайте нові наукові горизонти разом з хіміками УДПУ імені Павла Тичини!