Пізнавальна екскурсія студентів з Туркменістану в лабораторію мікроклонального розмноження

Опубліковано: 02.02.2015, 10:57

Під час зимових канікул студенти 31а групи природничо-географічного факультету відвідали лабораторію мікроклонального розмноження відділу фізіології, генетики, селекції та біотехнології рослин Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України.

Організатор цього заходу – куратор академічної групи, доцент кафедри біології та методики її навчання Соболенко Л.Ю.

Завідувач лабораторії  кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Небиков М. В. ознайомив студентів з історією створення наукового підрозділу, провів цікаву та пізнавальну екскурсію лабораторією.

В ході екскурсії студенти довідалися, що співробітники лабораторії займаються пошуком методів розмноження рослин, які б забезпечили високий коефіцієнт розмноження, сприяли б отримуванню безвірусного садивного матеріалу.  У своїй роботі вони використовують методи культури рослинних тканин та індукції морфогенних процесів in vitro.

Культивування експлантів здійснюють на живильних середовищах, їх пересадку здійснюють у  стерильних умовах під ламінарною шафою.

Ріст і розвиток стерильних експлантів відбувається  у культуральній кімнаті з регульованими умовами культивування: температура 25±1° C, фотоперіод 16 год., освітленість 3000-5000 лк, відносна вологість повітря 70 %.

У лабораторії розроблено технологію мікроклонального розмноження таких рослин:  ліщини ведмежої, горобини береки, церсиса європейського, сакури, груші верболистої, гвоздики бузької, солодушки великоквіткової та інші.

На базі лабораторії проводять дослідження аспіранти,  розробляються методи розмноження рослин Червоної книги України.