Участь екологів-науковців у заході з підвищення ефективності контролю за лісовими ресурсами
Опубліковано: 24.10.2024, 11:24
Нещодавно відбулася презентація дослідження WWF-Україна «Використання геоінформаційних систем і штучного інтелекту для захисту особливо цінних лісів України: огляд можливостей, виклики та правове забезпечення». Участь у заході взяливикладачі кафедри хімії та екології факультету природничої освіти та природокористування Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини: професор Світлана Совгіра, доценти Наталія Душечкіна, Роман Подзерей, старший викладач Віталій Гончарук, викладачі Владислав Парахненко, Святослав Мандебура.
На презентації розкрито такі проблеми: здійснення аналізу глобальних продуктів для моніторингу лісів, нейромережі та машинне навчання для ідентифікації змін лісового покриву, недоліки систем моніторингу змін у лісовому покриві та можливі рішення, правове регулювання використання геоінформаційних систем і штучного інтелекту для боротьби з незаконними рубками в лісах.
Запровадження веб-технологій спрямоване на підвищення ефективності контролю за лісовими ресурсами, що особливо актуальне в умовах глобальних екологічних викликів.
Застосування ГІС і штучного інтелекту є не лише технічним рішенням, а й вагомим кроком до збереження природного багатства України для майбутніх поколінь. Використання ГІС і штучного інтелекту забезпечує точне й оперативне відстеження стану лісів, ідентифікацію ризиків, таких як нелегальна вирубка, пожежі чи хвороби. Завдяки аналітичним можливостям цих інструментів можна розробляти ефективні стратегії збереження екосистем, що сприяє сталому розвитку та збереженню біорізноманіття.
Глобальні продукти моніторингу лісів можливо використовувати як джерело доказів, застосовуючи Open Source Intel ligence (OSINT), для боротьби з незаконними рубками.



