Участь географів у Міжнародній науковій конференції «Природа і суспільство: виклики і поступ»

Опубліковано: 15.10.2024, 15:35

11-13 жовтня 2024 р. доцент кафедри географії, геодезії та землеустрою Олексій Ситник взяв участь у Міжнародній науковій конференції «Природа і суспільство: виклики і поступ», присвяченій 80-річчю географічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Конференція об’єднла 229 учасників, які представляли Румунію, Польщу, США, Болгарію, Австрію, Молдову та 20 населених пунктів України. Захід став майданчиком для обміну досвідом між представниками 43 наукових установ, закладів вищої освіти, національних природних парків та ін.

Науковці працювали за напрямами:

  1. Ландшафти та глобальні зміни клімату.
  2. Рельєф у сучасності та в минулому.
  3. Географія та менеджмент природно-ресурсного потенціалу України.
  4. Регіональні аспекти та методика гідрологічних і метеорологічних досліджень.
  5. Актуальні аспекти суспільно-географічних досліджень регіонів України.
  6. Географія та менеджмент туризму.
  7. Геодезія, картографія та землеустрій.
  8. Історична географія та історія географії в Україні.
  9. Сучасні аспекти підготовки вчителя географії в умовах освітніх трансформацій

Олексій Ситник презентував доповідь на тему: «Гідрометеорологічне забезпечення адаптаціï територіальних громад міжзонального геоекотону «лісостеп-степ» України до сучасних змін клімату»

Однією з важливих подій конференції стало відкриття меморіальної дошки пам’яті Ярослава Жупанського, Почесного професора ЧНУ імені  Юрія Федьковича, видатного географа. Ярослав Іванович зробив вагомий внесок у розвиток факультету, географічної науки й освіти, був не лише видатним науковцем, але й педагогом, який виховав кілька поколінь географів, залишивши після себе багату наукову та академічну спадщину.

Традиційною важливою частиною конференції стали наукові екскурсії, які проходили за двома маршрутами: «Теренами Вижницького НПП»;   «Природа Буковинського Подністер’я»

Під час екскурсій учасники конференції мали можливість не лише ознайомитися з цікавими географічними об’єктами Чернівецької області, а й взяти участь у дискусіях, обговорити актуальні наукові питання в неформальній атмосфері, обмінятися думками та досвідом. Ці екскурсії вкотре підтвердили, що поєднання наукових доповідей та польової екскурсійної частини є надзвичайно ефективним для пошуку нових ідей на подальші наукові дослідження.

Відповідно угоди про співпрацю з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, у рамках роботи конференції відбулася робоча зустріч гаранта ОПП «Геодезія та землеустрій», кандидата географічних наук, доцента кафедри географії та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Олексія Ситника з представниками кафедри геодезії, картографії та управління територіями означеного ЗВО. Розглядались питання: удосконалення змісту освітньо-професійної програми «Геодезія та землеустрій» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 193 Геодезія та землеустрій, галузі знань 19 Архітектура та будівництво; формування освітньої траєкторії здобувачів вищої освіти та поглиблення взаємозв’язків між закладами освіти; надання методичної допомоги кафедрі географії, геодезії та землеустрою в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини.

У робочій зустрічі взяли участь: завідувач кафедри геодезії, картографії та управління територіями Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича кандидат географічних наук, доцент Костянтин Дарчук, голова комісії з питань забезпечення якості вищої освіти при вченій раді географічного факультету доктор географічних наук, професор Іван Костащук, гарант ОПП «Геодезія та землеустрій» доктор географічних наук, професор Петро Сухий, викладач Володимир Сабадаш.


Наверх