«Глобальні зміни клімату:український вимір»
Опубліковано: 28.11.2024, 14:50
27 листопада 2024 року о 800 у змішаній формі (аудиторія 310 та за посиланням) для здобувачів вищої освіти ОС «Бакалавр» ОПП Середня освіта (Географія. Біологія та здоров’я людини) та ОПП Середня освіта (Історія. Географія) відбулась відкрита лекція та тему: «Глобальні зміни клімату: український вимір». Лектор – кандидат географічних наук, доцент кафедри географії, геодезії та землеустрою Олексій Ситник.
Питання раціонального природокористування є нагальною проблемою розвитку громад та регіонів на території України. В сучасних умовах актуалізується питання розробки та впровадження в життя чітких орієнтирів коротко-, середньо- та довгострокового розвитку. Вони мають в першу чергу орієнтуватися на інтереси громади. Мінімізація негативних впливів на середовище життєдіяльності населення повинно мати ключове значення під час впровадження рішень з питань перспективного соціально-економічного розвитку територіальних громад.
Була визначена мета заняття: розкрити сутність глобальних змін клімату та викликів для України, пошуки шляхів виходу із кліматичної кризи. Також, відповідно до мети пропонувались до розгляду питання:
- глобалізація та зміна клімату;
- пандемія уповільнила економіку, але не зупинила глобальне потепління;
- кліматичні зміни в Україні: перспективи «аграрної наддержави» відкладаються;
- що робити далі?;
- активний вплив на гідрометеорологічні процеси, як шлях виходу з кліматичної кризи.
Під час лекції здобувачі освіти, майбутні учителі географії, удосконалили предметно-методичні компетентності: здатність здійснювати інтегроване навчання здобувачів освіти; формувати і розвивати в здобувачів освіти ключові компетентності й наскрізні вміння визначені державними стандартами; здатність добирати і використовувати сучасні й ефективні методики і технології навчання; виховання й розвитку здобувачів освіти.
Олексій Ситник у систематизованій, доказовій і аргументованій формі словесно подав та пояснив навчальну інформацію, використовуючи при цьому відповідні наочні посібники, демонстраційний супровід та інші засоби навчання.
За формою організації навчання лекція «Глобальні зміни клімату: український вимір» – це лекція інтеграції, під час якої спостерігався подальший розвиток перетворення одержаних знань здобувачами освіти під час вивчення дисциплін «Загальне землезнавство», «Фізична географія України», «Геологія з основами геоморфології»,«Фізика», встановлення міжпредметних зв’язків і відношень між їх елементами. Лекція сприяла із великої кількості одержаних знань виділяти ті, на які падає основне змістовне і логічне навантаження та які є безпосередньою опорою для інтеграції між основними поняттями теми «Великомасштабні зміни клімату. Антропогенні зміни клімату», «Клімат України» курсів дисциплін «Загальне землезнавство», «Фізична географія України» відповідно.