Презентація монографії «Комплексна оцінка екологічної безпеки малих річок Південно-Бузького екологічного коридору»
Опубліковано: 29.05.2025, 9:52
Нещодавно вийшла з друку колективна монографія «Комплексна оцінка екологічної безпеки малих річок Південно-Бузького екологічного коридору». Примітним є те, що серед авторів-науковців (С. Совгіра, Н. Душечкіна, В. Гончарук, О. Кочубей) до такої вагомої праці долучилися магістранти-екологи (С. Любинська, О. Шаргородський), чиї дослідження здійснено в межах тематики магістерської роботи та в контексті кафедральної теми «Дослідження біологічного, ландшафтного різноманіття та вивчення і покращення екологічного стану водних ресурсів Центрального Побужжя».
У монографії зібрано матеріал, який отримано під час походів, експедиційних, ескурсійних досліджень Південно-Бузьким екокоридором. У першому розділі розкрито екологічний стан малих річок Південно-Бузького екологічного коридору (на прикладі річки Кам’янки) (С. Совгіра, внесок автора 2,5 д.а). Висвітлено прогнози та екологічне моделювання змін у водних екосистемах (О. Шаргородський, внесок автора 1,5 д.а). У другому розділі розкрито значення малих річок як індикаторів екологічного стану Південно-Бузького екологічного коридору на прикладі Христинівського регіону, (Н. Душечкіна, внесок автора 2,5 д.а). Здійснено характеристику впливу господарської діяльності на водне середовище (С. Любинська, внесок автора 1,5 д.а). Третій розділ характеризує неорганічні забруднювачі у водних екосистемах Центрального Побужжя, (О. Кочубей, внесок автора 2,5 д.а). У четвертому розділі розкрито питання управління екологічною безпекою водних ресурсів в регіональному аспекті; (В. Гончарук, внесок автора 1,5 д.а).
Зміст монографії, з огляду на глибинність і різнобічність проблеми водних ресурсів, не в змозі дати вичерпну відповідь на усі поставлені в ній питання. Проте сподіваємося, що здійснені у монографії напрацювання теоретичного, методичного й аналітичного характеру будуть корисними для науковців, викладачів, керівників і фахівців водної галузі, аспірантів, здобувачів і всіх, хто цікавиться питаннями щодо відновлення техногенно забруднених водних об’єктів, зокрема Південно-Бузького екологічного коридору.





