Умови вступу до ВНЗ у 2016 році!

УМОВИ ВСТУПУ ДО ВНЗ У 2016 РОЦІ

У 2016 році для вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2016 року.

1.     Хто складатиме ЗНО, а хто – вступні екзамени?

Згідно з Умовами прийому на навчання до вищих навчальних закладів у 2016 році, ЗНО потрібно складати випускникам, які мають повну середню освіту і вступають на навчання до вишів для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра. Вступні екзамени складають абітурієнти, які:

• мають диплом молодшого спеціаліста і вступають до вишу на бакалавра за спорідненим напрямом підготовки.

2.     Зі скількох предметів можна складати ЗНО?

Кожен учасник ЗНО  має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів з переліку:

• Українська мова і література
  • Історія України
  • Біологія
  • Географія
  • Фізика
  • Хімія
  • Англійська мова
  • Іспанська мова
  • Німецька мова
  • Російська мова
  • Французька мова

3.     Про рівні складності

Під час реєстрації на ЗНО з української мови та літератури і математики абітурієнт повинен зазначити, якого рівня тестування він бажає проходити: базового чи поглибленого. Дізнатися, який рівень тестів із предмета потрібен для вступу на конкретну спеціальність в університеті, можна буде після 1 грудня. Тестування базового рівня є обов’язковим для всіх абітурієнтів. Тим, хто обрав поглиблений рівень, потрібно буде спочатку написати базовий, а потім, за додатковий час, ще й поглиблений.

4.     Скільки балів можна отримати?

Базовий і поглиблений рівні оцінюватимуть від 100 до 200 балів. Для базового рівня визначатиметься поріг – склав/не склав (а не 124 бали, як раніше). Сертифікати видаватимуть тільки тим, хто склав.

5.     Як визначатимуть конкурсний бал?

Конкурсний бал – сума балів вступника за:

• бали кожного сертифіката ЗНО;
  • середній бал атестата;
  • бал за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), помножені на вагові коефіцієнти, сума яких дорівнює одиниці. Коефіцієнти визначає виш у Правилах вступу.

Згідно з Умовами прийому, вагові коефіцієнти повинні становити:

• для сертифікатів ЗНО – не менше 20% (min 0,2);
  • для середнього бала атестата – не більше 10% (max 0,1);
  • для результатів конкурсу розумових і фізичних здібностей – не більше 25% (max 0,25);
  • за призове місце на IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових предметів чи III етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України – не більше 5% (max 0,05);
  • за успішне закінчення підготовчих курсів вишу, для вступу до цього вищого навчального закладу на природничо-математичні спеціальності – не більше 5% (max 0,05).

6.     Пріоритет заяв

У 2016 році, як і в попередні, можна вступити максимум до 5 вищих навчальних закладів і не більше ніж на 3 напрями підготовки в кожному з них. Тобто всього вступник може подати 15 заяв, на кожній із яких потрібно буде зазначити пріоритетність (1 – 15). Заява з пріоритетом 1 – спеціальність, на якій абітурієнт хоче навчатися найбільше. Отже, перед реєстрацією на ЗНО абітурієнт повинен добре подумати, до якого вишу і на яку спеціальність він хоче найбільше.Пріоритетність, визначена вступником в заяві про участь у конкурсі, не може бути змінена протягом вступної кампанії.

7.     Зарахування за пріоритетами заяв

Якщо вступник рекомендується до зарахування на навчання відповідно до 1-го власно обраного пріоритету, він втрачає право участі в подальшому конкурсі за наступними пріоритетами. Якщо вступник рекомендується до зарахування на навчання відповідно до 2-го власно обраного пріоритету, він втрачає право участі в подальшому конкурсному відборі за наступним пріоритетом, при цьому зберігається його право участі в конкурсі за першим. Тобто зараховуються спочатку заяви з найвищим пріоритетом, а всі наступні анульовуються. Усіх зарахують в одну хвилю. Вступники, яким анульована рекомендація до зарахування на бюджетні місця, не втрачають права участі в конкурсі на місця, що фінансуються за кошти фізичних і юридичних осіб.