ЩОДЕННА, КРОПІТКА ПРАЦЯ ВЧИТЕЛЯ ГЕОГРАФІЇ ТА ВИКЛАДАЧА У ПИТАННЯХ ПРОФЕСІЙНОГО ЗРОСТАННЯ

Published: 07.04.2023, 14:00

Коли ми здобуваємо освіту (чи то в закладі загальної середньої освіти, чи вищої), маємо думку: «ось коли я закінчу школу, інститут, університет і все…, моє навчання закінчиться і я буду вільною людиною, буду працювати…, не буду хвилюватися, що не встиг / не встигла виконати домашнє завдання, підготуватися до лабораторної роботи, здачі заліку, екзамену…». Проте сучасний рівень розвитку суспільства ХХІ століття формує необхідність постійного / безперервного навчання упродовж всього життя. Щоб бути конкурентноспроможним на сучасному ринку праці, не можна зупинятися, потрібно постійно і наполегливо працювати над своїм професійним удосконаленням.

Професія вчителя географії не є виключенням. Сьогодні кожний педагогічний і науково-педагогічний працівник закладу загальної і фахової передвищої освіти повинен щороку підвищувати кваліфікацію відповідно до діючого Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 800 від 21серпня 2019 року. Хоча часто можемо чути громадську думку про те, що в географії все вже вивчено і що нового може відкривати така наука, як «Географія». Чи, власне, наскільки є актуальним географічним знання???

Географія – це прекрасна наука, знання якої дозволяє нам бути впевненим і активним у сучасному природному та соціо-культурно-геополітичному просторі… Тож, тепер більш предметно…

У березні 2023 року на кафедрі географії та методики її навчання природничо-географічного факультету працювали курси підвищення кваліфікації для вчителів географії. Тема: «Розвиток професійних компетентностей вчителя географії (розв’язування картографічних задач)».

Лектор – кандидат географічних наук, доцент кафедри географії та методики її навчання, гарант освітньо-професійної програми підготовки здобувачів вищої освіти за ОС «Магістр» Середня освіта (Географія. Біологія та здоров’я людини) Кравцова Ірина. Мета роботи: узагальнити, систематизувати та поглибити знання з картографії з основами топографії; сформувати практичні уміння та навички розв’язування картографічних задач. Слухачами курсів були вчителі географії м. Умані, Уманського району Черкаської області та об’єднаних територіальних громад сусідніх до Черкащини регіонів.

Під час роботи були опрацьовані питання, спрямовані на узагальнення та систематизацію знань слухачів курсів підвищення кваліфікації із картографії з основами топографії та вдосконалення практичних умінь і навичок розв’язування картографічних задач. Кожний день був насичений різноманітним теоретичним і практичним матеріалом. Формат роботи – дистанційний, але дружня атмосфера у спілкуванні географів була присутня навіть у віддаленому режимі роботи. Взаємопідтримка, позитивне налаштування, конструктивний характер роботи, обмін досвідом – це відмітні ознаки роботи географів.

Час пролетів дуже швидко, поставлені завдання виконані вчасно та належним чином. Мета курсів підвищення кваліфікації – досягнута. Дякуємо всім учасникам освітнього процесу за креативні думки та відповідальне ставлення до роботи!


On Top