«Формування предметних компетентностей на уроках географії шляхом поєднання теоретичних та практичних форм навчання»

Published: 24.04.2023, 13:41

20 квітня 2023 року на базі Уманського ліцею № 1 Уманської міської ради Черкаської області проведено семінар-практикум для вчителів географії закладів загальної середньої освіти Уманської міської територіальної громади. Організаторами виступили центр професійного розвитку педагогічних працівників управління освіти та гуманітарної політики, Уманський ліцей №1 Уманської міської ради Черкаської області.

Тема заходу: Формування предметних компетентностей на уроках географії шляхом поєднання теоретичних та практичних форм навчання.

Мета семінару: ознайомити учасників семінару з компетентностями, які формуються у здобувачів освіти на уроках географії та, які дають можливість забезпечити засвоєння матеріалу й застосування знань у повсякденому житті.

Привітала учасників консультант ЦПРПП Тетяна Плющ.

Досвідом роботи поділилися Таміла Скарбовська – директор Уманського ліцею № 1, яка познайомила всіх присутніх з технологіями використанням сучасних засобів ІКТ у вивченні географії. Вікторія Янчук – учитель географії Уманського ліцею № 1 виступила з доповіддю на тему: «Лайфхаки з досвіду роботи у змішаній формі навчання».

До семінару долучилися запрошені учасники: доктор педагогічних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України, відмінник освіти України, завідувач кафедри географії та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Оксана Браславська, яка усебічно розкрила актуальну тему сьогодення: «Компетентнісний підхід в освіті: вчитель географії XXI століття».

На онлайн зв’язок вийшла Агнешка Пільх, олігофренопедагог, інформатик, фахівець з допоміжної та альтернативної комунікації (АДК) та терапевт раннього розвитку (Польща). Вона поділилася досвідом роботи спеціаліста з дітьми ООП та інклюзивною освітою в закордонних закладах. Доповідь доповнила Оксана Гнатюк кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри фізики та інтегративних технологій навчання природничих наук Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Питання вступної кампанії 2023, роботи курсів підвищення кваліфікації вчителів в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини підняла кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри географії та методики її навчання Оксана Герасименко. Особливістю її виступу стала презентація авторського видання «Тестові завдання з географії для підготовки до ЗНО» (2023).

На завершення роботи Тетяна Плющ відмітила, що семінар пройшов на високому науково-методичному рівні, а також наголосила на необхідності використання різних форм і методів роботи з учнями з метою підвищення ефективності та результативності навчання, а також вироблення їх практичних навичок із застосування знань із географії у повсякденному житті.

Атмосфера під час заходу була позитивною, приязною, емоційно забарвленою, що сприяло тому, що кожен присутній на семінарі взяв для себе ту іскру знань, тепла, задоволення, яка допоможе йому в подальшій професійній діяльності.


On Top