Презентація історико-краєзнавчого збірника «Гайворонське Надбужжя»

Published: 11.07.2024, 10:35

В умовах військової агресії надзвичайно важливо зберегти та вивчати історію, географію й культуру свого краю. Саме тому, за ініціативи адміністрації Гайворонської міської територіальної громади та викладачів кафедри географії, геодезії та землеустрою Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини,  було розпочато роботу над створенням історико-краєзнавчого збірника «Гайворонське Надбужжя». Значну роботу щодо оформлення, узагальнення статей, верстки матеріалів зробив Олексій Ситник, кандидат географічних наук, доцент кафедри географії, геодезії та землеустрою Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

      Презентація першого випуску збірника відбулась в читальній залі Гайворонської міської публічної бібліотеки. Ця подія стала знаковою не лише для Гайворонщини, а й для всієї України, адже в час війни вивчення та популяризація нашого минулого й надбань набувають особливого значення.

      «Нині, у час військової агресії потрібно значну увагу приділяти вивченню свого минулого, адже саме воно формує нашу національну ідентичність, єднає та дає сили йти далі», – зазначила під час презентації Юлія Пошенко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради (соціальна сфера).

       Збірник «Гайворонське Надбужжя» це ґрунтовне дослідження історії, культури та етнографії Гайворонського краю. До його створення долучилися педагоги, краєзнавці, науковці з різних міст України.

       Збірник складається з таких розділів:

  • «Історія Розвитку регіонів України»;
  • «Краєзнавча спадщина територіальних громад»;
  • «Видатні краєзнавці»;
  • «Туризм як сучасний спосіб пізнання території»;
  • «Видатні постаті Гайворонського краю»;
  • «Регіональні географічні студії».

Авторами статей стали:

  • науковці з Уманського державного педагогічного імені  Павла Тичини

(Умань),  Мелітопольського державного педагогічного університету (Запоріжжя), Національного авіаційного університету (Київ), Чернівецького фахового коледжу економіки і права (Чернівці), Вінницького державного педуніверситету імені Михайла Коцюбинського (Вінниця);

   –   працівники відділу культури, туризму та культурної спадщини Гайворонської міської ради Кіровоградської області;

   – педагоги ЗЗСО Гайворонської та Заваллівської територіальних громад Голованівського району Кіровоградської області;

  – працівники КЗ «Гайворонський краєзнавчий музей» Гайворонської міської ради Кіровоградської області.

 Видання «Гайворонське Надбужжя» – це не просто збірник статей, це справжня скарбниця знань про Гайворонський край. Він стане цінним джерелом інформації для всіх, хто цікавиться історією, географією, культурою та етнографією Гайворонщини.

      Зберігаймо та шануймо свою історію!


On Top