> Сторінками сучасної української історії | Офіційний сайт природничо-географічного факультету УДПУ ім. П.Тичини

«Сторінками сучасної української історії»
Опубліковано: 27.02.2018, 15:43

Навчання іноземних студентів на природничо-географічному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини передбачає не лише отримання теоретичних знань з навчальних дисциплін, здобуття практичних умінь і навичок, формування життєвих компетенцій, а й спрямоване на вивчення звичаїв, традицій, історії та сучасності України.
Згідно плану проведення заходів із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні для студентів із Туркменістану, які навчаються у 11-а та 21-а групі, за ініціативи кураторів − викладачів кафедри біології та методики її навчання Олени Андрієнко та Вікторії Берчак організовано перегляд українського документального фільму «Міф».

Споглядання фільму спонукало студентів перенестися у розповідь про життя українця Василя Сліпака, Героя України, кавалера орденів «За мужність» 1-го ступеня, «Золота Зірка», всесвітньо відомого оперного співака з унікальним голосом, соліста Паризької національної опери, який покинув велику сцену і віддав своє життя, захищаючи Україну під час війни на сході.

Історія про «Міфа» − Людину, Патріота, мужню особистість, знайшла відображення у свідомості, і залишила невичерпний слід у серці кожного студента. Навчила усвідомлювати: важливість соборності та незалежності кожної держави; трагічність подій, що відбуваються на території України; подвиги військовослужбовців та добровольців, які беруть участь у військових діях та гинуть за незалежність Батьківщини; необхідність бути відповідальним і діяти так, щоб буремні сторінки історії ставали уроком, не повторюючись у майбутньому.

Моїй Україні!

Моя, земле свята, не впади на коліна!
Нехай мальви цвітуть у розкішнім саду.
Цілий світ закричить: «Хай живе Україна!»,
А я буду радіти за неню свою.

Подарую Тобі тихий спів материнський,
Огорну власним віршем всі думи сумні.
І ніколи, повір, на землі українській
Не лунатиме страшно: «Мій син на війні!».

Анастасія Яніна