ОНЛАЙН РЕЄСТРАЦІЯ
Онлайн реєстрація

Природничо-географічний факультет
Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
пропонує Вам заповнити анкету вступника.

Надіславши анкету абітурієнта, Вас постійно повідомлятимуть про особливості вступної кампанії та терміни проведення профорієнтаційних заходів в університеті.

Бажаю навчатись за такими спеціальностями:

 • Географія. Біологія. (краєзнавчо-туристична робота)
 • Географія. (землевпорядкування та кадастр)
 • Біологія. (практична психологія)
 • Біологія. Хімія.
 • Хімія. (інформатика)
 • Хімія. Біологія.
 • Біологія.
 • Географія.
 • Хімія.

Форма навчання:

Про себе повідомляю:

Прізвище, ім'я, по-батькові:
Дата народження:
Назва навчального закладу:
Рік закінчення:
Адреса постійного проживання:
Область, район:
Населений пункт:
Вулиця, будинок:
Моб. телефон:
Електронна адреса:


Науково-дослідна лабораторія “Екологія і освіта

Екологія і освіта

Науковo-дослідна лабораторія «Екологія і освіта» є структурним підрозділом Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини і здійснює свою діяльність з метою проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень з різних напрямів екології для формування екологічної свідомості, світогляду, культури у майбутніх учителів та підвищення якості їх підготовки в галузі екології і охорони навколишнього середовища.

Координатор діяльності лабораторії − Інститут агроекології і природокористування НААН України.

Лабораторія була створена у 1992 році, її керівником була кандидат біологічних наук, доцент Гончаренко Ганна Євдокимівна, з 2019 року стала професор Совгіра Світлана Василівна.

Совгіра Світлана Василівна

 

Основні завдання лабораторії:

 • Ø моніторинг біологічного і ландшафтного різноманіття та вплив на нього екологічних чинників;
 • Ø вивчення природних ресурсів та їх сучасного екологічного стану;
 • Ø дослідження потенціалу ландшафтних екосистем з подальшим обґрунтуванням на створенням нових заповідних територій;
 • Ø розробка технологічних та організаційних аспектів природоохоронної роботи;
 • Ø здійснення еколого-природоохоронних заходів та акцій;
 • Ø формування екологічного світогляду студентської та учнівської молоді.

фото 1 Засідання співробітників лабораторії

 

Співпраця

з державними структурами, науковими установами та освітніми закладами:

 • Ø Національний ботанічний сад імені М.М. Гришка;
 • Ø Інститут геологічних наук НАН України;
 • Ø Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді;
 • Ø Уманська санітарно-епідеміологічна станція;
 • Ø школи-лабораторії;
 • Ø загальноосвітні навчальні заклади;
 • Ø відділи освіти.

Науково-дослідна лабораторія координує діяльність екологічної лабораторії Сумівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів за наказом відділу освіти Бершадської районної державної адміністрації Вінницької області.

Форми роботи:

 • комплексні наукові експедиції екологічного спрямування;
 • екологічні маршрути;
 • екологічні стежини;
 • проектування та організація мікрозаказників;
 • конкурси на природоохоронну тематику;
 • проведення природоохоронних акцій;
 • організація екологічного моніторингу у навчально-виховному процесі.

 

фото 2Проведення природоохоронної акції

«За чисті джерела»

 

Полігон досліджень:

Моніторинг біологічного та ландшафтного різноманіття, їх екологічного стану на території Центрального Побужжя

Результати діяльності за 27 років:

 Виповнилося 27 років одному із найактивніших підрозділів УДПУ імені Павла Тичини —  науково-дослідної лабораторії «Екологія і освіта», незмінним завідувачем якої весь цей час є кандидат біологічних наук, доцент Ганна Гончаренко.

Упродовж усіх років співробітники лабораторії «Екологія і освіта» успішно проводять наукові дослідження, організовують експедиції з вивчення фауни і флори в умовах антропогенної трансформації Центрального Побужжя. Зібрані матеріали знаходять місце в щорічному збірнику наукових праць «Наукові записки екологічної лабораторії УДПУ», в монографіях, посібниках.

Про результативність діяльності лабораторії засвідчують неодноразові перемоги її вихованців на Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт, Всеукраїнських тижнях юних раціоналізаторів та винахідників України, Всеукраїнських конкурсах «До чистих джерел», обласних і Всеукраїнських конкурсах наукових робіт МАН.

Досвід природоохоронної роботи екологічної лабораторії висвітлюється в періодичних виданнях, радіо та телебаченні. Багато зусиль приділяється зміцненню матеріально-технічної бази підрозділу.

 Результатом діяльності співробітників науково-дослідної лабораторії «Екологія і освіта» тільки за 2017 рік є проведення:

– 15 еколого-природоохоронних акцій: виставки студентських виробів із побутових відходів та виставки креативних новорічних ялинок з подальшим даруванням дітям тих виробів, які відібрані на виставці; акції зі збереження для нащадків річки Чіканки, порятунку річки Паланки та збереження природних джерел, упорядкування Осташівського ставу в Умань; Міжнародної акції «Година Землі», природоохоронних акцій «Лісам, паркам, скверам – бути чистими», «Посади дерево миру»; Всеукраїнської акції «За чисте довкілля», акції «Чистий четвер» в рамках «Весняного місячника добра», акції до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, Всеукраїнської екологічної ініціативи «Очисти Україну – утилізуй батарейки»; упорядкування «Алеї бузків» на агростанції університету;

– дві Всеукраїнські конференції та більш ніж 11 семінарів і круглих столів, зокрема: конференції «Екологічна стратегія майбутнього: досвід і новації», круглого столу «Підвищення обізнаності з біобезпеки та хімбезпеки в Україні», семінар-реквієму «Чорнобиль не має минулого часу» тощо;

– дві експедиції: в рамках Дня Південного Бугу та з дослідження річки Чіканки. За результатами експедиційних досліджень отримано рішення на створення геологічної пам’ятки природи місцевого значення «Іллінецький кратер» загальною площею 17,2 га для охорони місця падіння метеориту;

– активну діяльність в рамках співпраці із «Інститутом агроекології і природокористування» та «Хмельницьким обласним Інститутом післядипломної педагогічної освіти»;

– участь у конкурсах, форумах, семінарах: конкурсі «Формування бережливого ставлення до навколишнього природного середовища та екосвідомості», «До чистих джерел», Всеукраїнському форумі «Освіта для збалансованого розвитку», VI Всеукраїнському з’їзді екологів.

За результатами діяльності лабораторії вдалося: упровадити технологію оздоровлення, збереження та відтворення біологічного і ландшафтного різноманіття природних та антропогенних ландшафтних комплексів малих річок Центрального Побужжя, застосувати авторську методику створення нових заповідних об’єктів, провести пропагандистську та агітаційну роботу з охорони малих річок.

Отож, чергова річниця науково-дослідної лабораторії «Екологія і освіта» – це нова нагода розповісти про її здобутки та привітати натхненних, патріотично налаштованих природолюбів із досягненнями і побажати подальших успіхів.

Про досягнення і доробки науковців лабораторії висвітлено у засобах масової інформації, регіональному телебаченні, у національній доповіді про стан навколишнього природного середовища в Україні (1994-1995 роки), загальноукраїнській програмі «Екологія та природні багатства України» (випуск IV, 2008 рік)

Наша адреса: науково-дослідна лабораторія «Екологія і освіта» (ауд. 211-212), Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, вул. Садова, 2, м. Умань, Черкаська обл., 20300.

Е-mail: lab.eco@udpu.edu.ua

 


Наверх