> Освітньо-пізнавальна екскурсія на сучасну екоферму «Бабині кози» | Офіційний сайт природничо-географічного факультету УДПУ ім. П.Тичини

«Освітньо-пізнавальна екскурсія на сучасну екоферму «Бабині кози»»
Опубліковано: 28.04.2018, 7:53

Навесні, коли природа готова до оновлення, в Україні відзначають низку свят, метою яких є спонукання людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля планети Земля. Серед них День довкілля, відзначається щорічно у третю суботу квітня (у 2018 році – це 21 квітня), та Міжнародний день Землі, відзначається 22 квітня.
У ці дні, що вже стали символічним святом любові і турботи за наш спільний дім, та в рамках заходів, приурочених до Днів науки, які щорічно проходять в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, студенти 11а і 21а груп природничо-географічного факультету на чолі з кураторами Вікторією Берчак та Оленою Андрієнко і викладачі та співробітники кафедри біології та методики її навчання здійснили освітньо-пізнавальну екскурсію на сучасну екоферму «Бабині кози» (с. Галайки, Тетіївського р-ну, Київської обл.), захід яскравий і в той же час корисний!
Сьогодні ферма займається племінним розведенням кіз зааненської породи та виробництвом козиного молока. При фермі функціонують сироварня, де переробляється козине молоко на декілька вишуканих сортів сиру і мильна мануфактура, що виробляє близько 30 видів мила з козиного молока та масла, аналогів якому немає у світі.
Фермери, молоді люди Анна і Олександр Бабіни, детально познайомили з особливостями функціонування господарства: як кіз утримують, чим годують, як отримують молоко та вирощують молодняк.

Провели майстер-клас із ручного доїння кіз.

Емоційним було власноручне доїння кіз та дегустація козиного молока.

Доки господарі були зайняті відвідувачами ферми, дехто із її жителів також скористався можливістю посмакувати поживним і корисним молоком.

Інформативною і цікавою була розповідь про історію та особливості виробництва сирів з козиного молока, а можливість продегустувати та придбати різні види сирів викликали масу смакових відчуттів і емоцій.

Фотосесія з козенятами була дуже милою і зворушливою.

Спілкування з природним світом відкриває безмежні можливості, оскільки людина сама є його творінням. Прагнення до гармонії з природою дає силу і енергію, дозволяє зміцнити здоров’я, очистити думки та зарядитися позитивом. І головне – спілкування з природою дозволяє відчути себе абсолютно щасливим!