Фахова практика студентів в Карпатах (день сьомий)

Опубліковано: 12.06.2018, 8:57

9 червня під час сьомого дня фахової практики із загальної екології (керівник Світлана Совгіра) та зоології (керівник Леся Мороз) студенти 2 курсу напряму підготовки «Біологія. Хімія» пройшлися ходами Кришталевої печери. Це одна з найбільших гіпсових печер Європи розташована в с. Кривче Борщівського району Тернопільської області. Довжина – 23 км. Середня ширина ходів – 2,0 м, середня висота – 2,7 м. Відома з 1721 року. Вона практично суха і є легкою для проходження. Тут спостерігається впродовж року стала температура (+ 10,6 C).
Особливістю печери є те, що в ній підвищена іонізація повітря і води, абсолютна відсутність патогенних організмів, а недавно виявлено мінеральний болотний мул і воду. Усе це робить «Кришталеву» найперспективнішим об’єктом для лікувальних та рекреаційних цілей. Екскурсійний маршрут печери має електричне освітлення і досить зручний. Для його проходження не потрібно спеціального спорядження та одягу. Але деякі позамаршрутні ділянки печери закриті для туристів з метою запобігання порушенню мікроклімату печери та негативному впливові на ріст і збереження кристалів.
У Кришталевій печері знайдено рештки різноманітних тварин та рослин.