Науково-методичний семінар з антропогенного ландшафтознавства

Опубліковано: 09.11.2018, 12:44

8 листопада на базі природничо-географічного факультету відбувся міжвузівський науково-методичний семінар на тему «Сучасні проблеми антропогенного ландшафтознавства». Ініціаторами проведення заходу виступили колективи кафедри географії та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та кафедри географії Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Гіперпосилання на програму семінару

З вітальним словом до учасників зібрання виступив декан природничо-географічного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, д.с.-г.н., проф. Миколайко В.П.
Пілотна доповідь завідувача кафедри географії Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського д.г.н., проф. Денисика Г.І. на тему «Сучасний стан антропогенного ландшафтознавства в Україні» викликала значний інтерес учасників та спричинила жваве обговорення.

Серед основних доповідей, які прозвучали під час семінару варто виокремити такі: «Міжзональний геоекотон «лісостеп-степ» Правобережної України: історія заселення та розвитку антропогенних форм рельєфу» (к.г.н., доц. Ситник О.І.; «Садово-паркові ландшафти (на прикладі дендрологічного парку «Софіївка»)» (к.г.н., доц. Кравцова І.В.); «Гірничопромислові ландшафти Кіровоградської області» (к.г.н., Козинська І.П.); «Долинно-річкові ландшафтно-технічні системи Правобережної України» (к.г.н. Лаврик О.Д.); «Культурні ландшафти в умовах перехідного геоектонону «лісостеп-степ» Правобережної України» (к.г.н. Безлатня Л.О.); «Сучасні дорожні ландшафти лісополя України» (Дідура Р.В.); «Долини малих річок як мікроосередки зародження сучасних антропогенних ландшафтів» (Берчак В.С.).

У контексті викладу сучасних наукових проблем антропогенного ландшафтознавства було презентовано монографію Г.І. Денисика та Л.О. Безлатньої «Культурні ландшафти міжзонального геоектонону «лісостеп-степ» Правобережної України», яка стала логічним завершенням однойменного дисертаційного дослідження.