Всеукраїнська екологічна експедиція

Опубліковано: 13.05.2019, 7:53

10-11 травня в рамках держбюджетної теми «Систематизація потенційних та створення нових заповідних об’єктів Південно-Бузького екологічного коридору за активної участі молоді», що виконується на кафедрі хімії, екології та методики їх навчання (керівник професор Світлана Совгіра) організовано і проведено Всеукраїнську наукову екологічну експедицію з вивчення нижньої течії річки Південний Буг. Експедиція подолала понад 300 км (Черкаська, Кіровоградська та Миколаївська області).

Її учасники, а це були науковці, освітяни, екологи кафедри хімії, екології та методики їх навчання вивчали якість річкової води, грунту, радіаційний фон, рослинний покрив та тваринний світ території, особливості структури Південно-Бузького меридіонального екологічного коридору нижньої течії Південного Бугу.

Крім того кожен учасник виконував індивідуальне наукове дослідження обраної проблеми. До експедиції залучалися науковці лабораторії «Екологія і освіта» УДПУ, представники наукових та освітніх установ України (Олена Мітрясова, професор Чорноморського національного університету імені Петра Могили, директор НПП «Бузький гард» Владислав Артамонов та інші співробітники).

За допомогою різних приладів здійснено якісний аналіз води, проведено вимірювання радіаційного фону, визначено вміст нітратів, хімічний склад грунту тощо.

З результатами експедиції можна ознайомитися в аудиторії 211 (корпус №1).