> Оздоровча навчальна практика екологів та хіміків на Прикарпатті (5 день) | Офіційний сайт природничо-географічного факультету УДПУ ім. П.Тичини

Оздоровча навчальна практика екологів та хіміків на Прикарпатті (5 день)
Опубліковано: 04.06.2019, 9:40

29 травня студенти відвідали географічний центр Європи та здійснили екскурсію до селища Солотвино, яке розташоване на правому березі річки Тиса, у передгір’ї Карпат між гірськими хребтами Салаван та Магура на висоті 200-300 м над рівнем моря. Старі назви: Акнаслатина, Марамороська Солотвина, Слатинські Доли, а давня назва «Слатіна» румунською означає «ропа» тобто солона вода.

Вода соляних озер Солотвино за своїми лікувальними властивостями аналогічна водам Мертвого моря. Перше озеро з’явилося кілька десятків років тому на місці шахти Кунікунда, яка відпрацювала свій ресус ще у минулому столітті. З часом площа водойм на місці просідання ґрунтів збільшувалась і нині сягає майже 10 га. Вода у цих озерах значно насичена солями (30-32 г/л) і корисна для лікування хвороб нервової системи, радикулітів, плевритів, артритів, захворювань шкіри. Місцеві грязі дають позитивний ефект при лікуванні серцево-судинної системи, залишкових явищах флебітів, тромбофлебітів, органів руху, нервової системи, урологічних захворювань, псоріазу тощо.