> Комплексна навчальна практика з метеорології та гідрології | Офіційний сайт природничо-географічного факультету УДПУ ім. П.Тичини

Комплексна навчальна практика з метеорології та гідрології
Опубліковано: 03.07.2019, 8:44

Невід’ємною складовою частиною підготовки студентів спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) до роботи вчителя географії є навчальна практика із загальногеографічних дисциплін. Згідно навчального плану студенти 12 групи 10-16 червня 2019 року під керівництвом доцента кафедри географії та методики її навчання Ситника О.І. та викладача цієї ж кафедри Рожі І. Г. проходили комплексну навчальну практику з дисциплін «Метеорологія та кліматологія» й «Гідрологія».

Мета практики полягала в закріпленні теоретичних знань, отриманих студентами під час вивчення курсу «Метеорологія та кліматологія», набутті ними практичних навичок роботи з метеорологічними приладами, в оволодінні засобами, прийомами та аналізу результатів польових мікрокліматичних спостережень.

Вивчення території місцевості проходження практики.

Вступна бесіда з організації та проведення метеорологічних спостережень.

Ознайомлення з будовою та роботою метеорологічних приладів, облаштування метеорологічного поста.

Навчальна практика з гідрології проходила на р. Південний Буг. Під час практики студенти мали змогу визначати ширину русла річки з використанням мірного тросу та буссолі, глибину річки вимірювали за допомогою ручного лоту та ехолоту. За результатами промірних робіт визначались витрати води за добу, місяць, рік.
Ознайомлення з будовою та роботою гідрологічних приладів.

Для визначення температури і рівня води у річці облаштовувався водомірний пост.

Під час навчальних екскурсій студенти вивчали діяльність річок Південний Буг та Гірський Тікич, будову річкових долин та різноманітні гідротехнічні споруди.