ГЛОБАЛІЗАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ: СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ДЛЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД
Published: 01.12.2021, 13:20
Наприкінці листопада на кафедрі географії та методики її навчання відбувся науково-практичний семінар на тему: «Глобалізаційні процеси: сучасні виклики для територіальних громад». Модераторами виступили викладачі кафедри Олексій Ситник, Любов Безлатня, Інна Рожі.
З вітальним словом до учасників семінару звернулась професор Оксана Браславська – завідувач кафедри географії та методики її навчання.
![](https://pgf.udpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/12/1-11.jpg)
У ході роботи семінару розглядались питання глобальних змін клімату та їх прояви в Україні; кліматичних умов Уманщини (з огляду упровадження нових кліматичних норм) та перспективи розвитку аграрної сфери; антропогенних ландшафтів Правобережної України як відображення глобалізаційних процесів; сучасної туристської індустрії в умовах глобалізації.
Доцент Олексій Ситник ознайомив учасників семінару з глобальними змінами клімату в Україні, викликами та сценаріями розвитку.
![](https://pgf.udpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/12/2-10.jpg)
Провідний фахівець «Метеорологічної станції Умань» Анна Орел розповіла про кліматичні умови Уманщини (з огляду упровадження нових кліматичних норм) та перспективи розвитку аграрної сфери.
![](https://pgf.udpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/12/3-3.png)
Про появу не аборигенних представників флори і фауни як наслідок кліматичних змін окремих територій ознайомила доцент кафедри біології та методики її навчання Галина Чорна.
![](https://pgf.udpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/12/4-1.jpg)
Ігор Курнос – старший вчитель КЗ «Гайворонський ліцей №2» Гайворонської міської ради Кіровоградської області у своїй доповіді проаналізував зміни біорізноманіття на території Гайворонської ОТГ.
![](https://pgf.udpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/12/5-2.jpg)
До роботи семінару долучився Євгеній Копилець, к. пед. н., заступник директора з навчально-виховної роботи Комунального закладу «Полтавський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді» Полтавської обласної ради. Євгеній Копилець окреслив основні аспекти туристичного потенціалу громади, вказавши на основні шляхи пошуку балансу між бажаним та дійсним.
![](https://pgf.udpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/12/6-3.jpg)
Микола Працьовитийнауковий співробітник КЗ «Гайворонський краєзнавчий музей» Гайворонської міської ради Кіровоградської області висвітлив особливості місцевого туристичного продукту як чинника розвитку територіальних громад.
![](https://pgf.udpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/12/7.jpg)
Про використання світового досвіду розвитку садово-паркових ландшафтів у формуванні зеленої інфраструктури населених пунктів в умовах децентралізації ознайомила доцент Ірина Кравцова.
![](https://pgf.udpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/12/8.jpg)