Вчителі шкіл
Тихонюк (Павлюк) Наталія Степанівна
У 1994 році закінчила Уманський державний педагогічний інститут ім. П.Г. Тичини природничий факультет за спеціальністю вчитель біології та основ сільського господарства.
Працює в гімназії № 2 м. Хмельницький, вчитель вищої категорії, вчитель- методист.
За остані 20 років підготувала 248 призерів МАН ( міський, обласний та Всеукраїнський рівні) та олімпіад з біології та екології ( міський та обласний рівні).
В рейтингу гімназії маю 4 місце серед вчителів гімназії.
Кабінет біології був визнаний найкращим в місті та отримав 2-е місце в обласному конкурсі кабінетів біології в 2012 році.
Брала участь в реалізації проєктів з громадянського виховання учнівської молоді, проєкт з толерантного виховання учнів.
Ділилась досвідом роботи з вчителями міста, області під час проведення міських, обласних та Всеукраїнських семінарів.
Має грамоти Міністерства науки України, обласного та міського департаменту освіти.
Сорокін Сергій Вячеславович
У 1996 р. закінчив Уманський державний педагогічний інститут імені П.Г. Тичини за фахом вчитель географії та біології.
З 1998 по 2021 р. – вчитель географії в Уманській ЗОШ №3, керівник гуртка «Пішохідний туризм». Має переможців Всеукраїнських олімпіад з географії, а також переможців 1-го та 2-го етапів конкурсів МАН. Вчитель вищої категорії.
З 2021року – керівник Уманської гімназії № 4 Уманської міської ради Черкаської області.
Життєві інтереси: туризм, спорт.
Касянчук Валентин Володимирович
У 1996 р. закінчив Уманський державний педагогічний інститут імені П.Г. Тичини та здобув вищу освіту за фахом вчитель біології та географії.
Працює вчителем біології та хімії в Уманській гімназії № 4 Уманської міської ради Черкаської області. Педагогічний стаж роботи 27 років. Вчитель вищої категорї. Присвоєно звання «Старший вчитель».
В 2023 р. здобув вищу освіту за кваліфікацією вчитель хімії ОП Середня освіта (Хімія).
Постоленко Людмила Олександрівна
У 2010 році закінчила Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини за спеціальністю «Біологія і декоративно-паркове господарство».
Працює у Ватутінський ліцей №1 Ватутінської міської ради Черкаської області, вчитель вищої категорії.
У 2022 році стала лауреатом обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» з біології.
Підготувала трьох призерів обласного конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.
Білоконь Оксана Дмитрівна
У 1997 році закінчила природничо-географічний факультет Уманського державного педагогічного інституту імені П.Г. Тичини та отримала повну вищу освіту за спеціальністю вчитель біології та географії.
Викладає біологію та географію в Уманської гімназії № 4 Уманської міської ради Черкаської області. Вчитель І категорії.
Ясінська (Шевчук) Ольга Анатоліївна
У 2002 р. закінчила Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини за спеціальністю: педагогіка і методика середньої освіти, біологія.
Вчитель І категорії, викладає біологію, хімію, географію в Мечиславській філії Благовіщенського академічного ліцею «Лідер» Благовіщенської міської ради Кіровоградської обл.
Гаврилова Анна Василівна
У 2016 році закінчила УДПУ імені Павла Тичини, природничо-географічний факультет (географія, біологія). Працює заступником директора з виховної роботи, вчителем географії в Уманському ліцеї №3 Уманської міської ради Черкаської області. Досягнення: Учні є щорічними переможцями ІІ (міського) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії ( 2022-2023 н.р.) – 5 перемог. У 2021-2022 н.р. учениця 10 класу М. Миронова посіла І місце у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії, у 2022-2023 н.р. – ІІ місце. | |
Підготувала 2-х переможців І (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України (економіка). У 2021-2022 н.р. учень 10 класу М. Білошкурський став переможцем ІІІ (Всеукраїнського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України (економіка). У 2020-2021 н.р. взяла участь у проекті «Дистанційна школа для учнів» та зняла 10 відеоуроків для школярів Черкащини, які розміщенні на відповідному YouTube-каналі: https://www.youtube.com/@user-ex6qf7xx3x/videos та офіційному сайті ЧОІПОПП. У 2018-2019 році взяла участь у конкурсі «Вчитель року-2019» https://www.youtube.com/watch?v=HztpyJtnkm0. |
Сова Людмила Олегівна
У 2003 році закінчила УДПУ імені Павла Тичини за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Біологія».
Працює вчителем біології та основ здоров’я у Йосипівському ліцеї Благовіщенської міської ради. Голованівського району, Кіровоградської області.
Загальний стаж роботи 19 років, на займаній посаді 8 років.
Неодноразово учні ліцею, під керівництвом Людмили Олегівни, брали участь у міжнародному природознавчому конкурсі «Геліантус», за що нагороджені дипломами та грамотами. Також, учні були переможцями районного етапу олімпіади з біології (ІІ місце). І місце в агітбригаді «Земля – наш спільний дім».
Найбільше досягнення, на думку Людмили Олегівни, це її випускники – серед яких 5 студентів медичних вузів, 2 випускників склали ЗНО з біології на 190+ балів. У 2021-2022 н.р. присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії».
Тертична Аліна Станіславівна
У 2021 році закінчила УДПУ імені Павла Тичини, здобула ступінь вищої освіти магістр за спеціальністю Середня освіта (Географія. Біологія та основи здоров’я), отримала професійну кваліфікацію вчитель географії, вчитель біології та основ здоров’я. З 2020 року працює вчителем біології та екології в Степанківському ліцеї-ЗЗСО Степанківської сільської ради Черкаського району Черкаської області. Аліна Станіславівна працює на засадах «педагогіки партнерства», адже лише завдяки порозумінню, співпраці та підтримці кожного учасника освітнього процесу можна досягти позитивного результату. |
Співпрацює з батьками шляхом залучення до виховних та національно-патріотичних заходів як в онлайн форматі, так і офлайн. Також в 5 класі на уроках «Пізнаємо природу» учням дає багато практичних завдань/дослідів для кращого осмислення явищ природи, взаємозв’язків середовища існування з живими організмами, а батьки активно долучаються до виконання дослідів спільно з дітьми. Проводяться індивідуальні бесіди з батьками в неформальній обстановці для встановлення партнерських стосунків з сім’ями здобувачів освіти та побудови гуманістичних орієнтирів, способів для їх досягнення під час спільної діяльності. Активно залучає здобувачів освіти до Всеукраїнських та Міжнародних екологічних й природоохоронних заходів, готує переможців олімпіад з біології та екології. Використовує творчий підхід в роботі з дітьми, постійно підвищує свій професійний рівень на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, на онлайн-платформах ТОВ EdEra, ГО «Prometheus». Брала участь в конференціях «Алгоритми створення навчальних програм для роботи в 5 класі НУШ», «Проблеми та перспективи розвитку біологічної освіти». |
Балагута Федір Миколайович
1990-1995 навчався в УДПІ ім. П.Г.Тичини на природничому факультеті за спеціальністю біологія і географія.
Вчитель біології і географії, вищої категорії у Буцькому ліцеї Буцької сільської ради Черкаської області. За час роботи учні брали участь в МАН, переможці районних предметних олімпіад, учасники обласного рівня, займали призові місця в конкурсі «Перлина рідного краю». У вільний час проводить екскурсії по Буцькому каньйону.
Рак Юрій Євгенійович
Вчитель біології та географії Костянтинівської Спеціалізованої школи І-ІІІ ст. Балаклеївської сільської ради Черкаської області.
Учитель біології та географії спеціаліст вищої категорії, звання «вчитель-методист».
2000 – 2020 рр. Член виконавчого комітету Костянтинівської сільської ради Смілянського району Черкаської області
2020 рік й до тепер Член виконавчого комітету Балаклеївської сільської ради Черкаського району Черкаської області
2021 рік – Голова Смілянської об’єднаної організації Профспілки працівників освіти і науки України.
Педагогічне кредо:
«Творчість – рушійна сила, яка підтримує в нас життя». Д. Венс.
2019 рік Переможець регіонального етапу конкурсу «Учитель року» в номінації «Географія».
Розміщення авторських матеріалів
- Публікація матеріалу в журналі «Відкритий урок: розробки, технології, досвід» ТОВ «Видавництво «Плеяди»
- Колекція цифрових ресурсів
- Матеріали до інтернет-конференції «Організація науково-дослідницької роботи учнів на уроках та в позаурочний час»
- «Матеріали до інтернет-семінару «Як підготувати учнів до участі в олімпіадах і конкурсах»
Має щорічних здобувачів-переможців предметних олімпіад з біології та географії, переможців першого та другого етапів конкурсів МАН та призера другого етапу Всеукраїнської експедиції «Моя Батьківщина – Україна» за напрямком «Кухлик меду».
Кузьміна Софія Іванівна
Закінчила природничо-географічний факультет Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини у 2019 році та отримала повну вищу освіту за спеціальністю 014.06 Середня освіта (Хімія). Працює в Уманській гімназії №7 Уманської міської ради Черкаської області. За час роботи на посаді вчителя хімії підготувала призерів конкурсу МАН І етапу (2022, 2023 рр.) та Всеукраїнських учнівських інтернет-олімпіад.