> Географи поринули в епоху «холодної війни» | Офіційний сайт природничо-географічного факультету УДПУ ім. П.Тичини

Онлайн реєстрація

Природничо-географічний факультет
Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
пропонує Вам заповнити анкету вступника.

Надіславши анкету абітурієнта, Вас постійно повідомлятимуть про особливості вступної кампанії та терміни проведення профорієнтаційних заходів в університеті.

Бажаю навчатись за такими спеціальностями:

  • Географія. Біологія. (краєзнавчо-туристична робота)
  • Географія. (землевпорядкування та кадастр)
  • Біологія. (практична психологія)
  • Біологія. Хімія.
  • Хімія. (інформатика)
  • Хімія. Біологія.
  • Біологія.
  • Географія.
  • Хімія.

Форма навчання:

Про себе повідомляю:

Прізвище, ім'я, по-батькові:
Дата народження:
Назва навчального закладу:
Рік закінчення:
Адреса постійного проживання:
Область, район:
Населений пункт:
Вулиця, будинок:
Моб. телефон:
Електронна адреса:


Географи поринули в епоху «холодної війни»
Опубліковано: 14.07.2016, 10:32

Студенти 32, 33 і 32-а групи природничо-географічного факультету в рамках комплексної навчальної практики з географічних дисциплін під керівництвом викладачів кафедри географії та методики її навчання к.геогр.н., доц. І.В. Кравцової, к.пед.н. М.С. Кугай досліджували військовий потенціал України. Адже після розпаду СРСР Україна успадкувала третій у світі після США і Росії ядерний арсенал, що від початку винаходу традиційно вважається гарантом недоторканості держави, який вона втратила 2 червня 1996 року відповідно до Будапештського меморандуму. Свідченням колишньої військової могутності країни залишився Музей ракетних військ стратегічного призначення – єдиний у Європі та країнах СНД. Музей розташований поблизу міста Первомайськ Миколаївської області. Для його створення була використана бойова позиція ракетного полку 46 ракетної дивізії Ракетних військ стратегічного призначення.

Фото 1

Експозиція музею відображає історію ракетних військ стратегічного призначення СРСР, а також 43 полку, особовий склад якого ніс тут бойове чергування. У музеї нараховують майже 3000 експонатів, кількість яких постійно зростає й урізноманітнюється.

фото 2

Студентів не переставала дивувати технічна досконалість УКП (уніфікований командний пункт), що дозволяв забезпечити життєздатність особового складу та виконання бойового завдання з пуску ракет за будь-яких умов.

Фото 3

Найсміливіші мали можливість спуститись в підземний командний пункт, який творці музею залишили в первісному вигляді.

Фото 4

Також у музеї представлено техніку та засоби, які використовували для обслуговування ракетних комплексів, ракетні двигуни, системи космічного зв’язку.

Фото 5

Особливий інтерес у всіх викликав зразок ракети РС-20В «Воєвода» (або за класифікацією NATO «Satan») – найбільш потужний з усіх міжконтинентальних ракет. За технологічним рівнем комплекс немає аналогів у світі.

Фото 6

Працівники музею – це колишні військові, які залишились зберігати історію ракетних військ на території нашої держави для нащадків. Завдяки їхнім старанням екскурсія була надзвичайно цікавою і пізнавальною. Інформація нікого не залишила байдужим, викликавши неоднозначні думки та враження.

Фото 7


Наверх