Cистема вищої освіти Польщі очима ПГФ

Опубліковано: 16.05.2013, 14:30

Коли ми відпочивали упродовж травневих свят, наш заступник декана з виховної роботи Васильцова Ірина Василівна взяла участь у Міжнародному проекті для випускників шкіл, студентів, лідерів студентського самоврядування та викладачів українських вищих навчальних закладів. Вона була учасником п’ятиденної науково-пізнавальної поїздки маршрутом «Львів – Краків – Люблін – Львів».

Васильцова І.В. – учасник Міжнародного проекту для випускників шкіл,
студентів, лідерів студентського самоврядування та викладачів
українських вищих навчальних закладів

Під час цієї поїздки учасники ознайомилися з системою вищої освіти Польщі та відвідали 5 вищих навчальних закладів, серед яких Яґеллонський університет, Економічний Університет та Вища Школа Управління і Банківської Справи (Краків), Вища Школа Підприємництва та Адміністрації (WSPA), Вища суспільно-природнича школа імені Вінцента Поля (Люблін).

Члени проекту стали учасниками студентської конференції, де познайомилися не лише з системою освіти кожного навчального закладу, а й мали змогу поспілкуватися безпосередньо з ректорами кожного університету, польськими та українськими студентами, які навчаються та працюють. Під час конференції були здійснені екскурсії навчальними аудиторіями.

Вища Школа Підприємництва та Адміністрації (WSPA)

Вища Школа Підприємництва та Адміністрації (WSPA)

Вища Школа Підприємництва та Адміністрації (WSPA)

Варто відмітити, що в польських вищих навчальних закладах значна увага приділяється студентам з особливими потребами, які відчувають себе повноцінними завдяки установленим пандусам, ліфтам, спеціальним табличкам на дверях аудиторій зі Шрифтом Бра?йля, який допомагає знайти їм потрібну аудиторію.

Завершення кожного заходу закінчувалося смачними обідами в студентських їдальнях, де всіх пригощали традиційними польськими стравами. Усі отримали сертифікати учасників з підписом ректора за активну участь в міжнародному форумі студентів та викладачів.

Сертифікат учасника форуму

Учасники проекту мали змогу познайомитися з прекрасною архітектурою, релігією та місцевим колоритом, завдяки організованим екскурсіям містами Польщі, а також спуститися на 130 метрову глибину в соляні шахти Величка в місті Кракові, які подарували масу позитивних вражень. Проект допоміг студентам і викладачам нашого університету відкрити для себе красу сусідньої країни, познайомитися з системою вищої освіти та побачити перспективи навчання в польських вищих навчальних закладах.

Екскурсія Краковом: фото на згадку


Наверх