> Комплексна практика на Прикарпатті. День п’ятий: вивчення тваринного світу водних екосистем | Офіційний сайт природничо-географічного факультету УДПУ ім. П.Тичини

Опубліковано: 08.06.2016, 9:22

На п’ятий день практики 31 травня студенти досліджували тваринний світ водних та лісових екосистем, зокрема водоспаду Пробій та річки Прут.
Пробі́й (інша назва — Яремчанський водоспад) — каскадний водоспад в Українських Карпатах, на річці Прут. Пробій — один з найповноводніших водоспадів Карпат. Висота падіння води 8 м, кут нахилу — майже 45 градусів. Утворився в нижній частині Яремчанського каньйону річки Прут, у місці виходу на поверхню стійких до ерозії гірських порід — ямненських пісковиків (верхні шари) та аргілітів і алевритів (нижні шари). Водоспад Пробій — популярний туристичний об’єкт, пам’ятка природи. Над водоспадом побудований міст заввишки 20 м, з якого стрибають за гроші найсміливіші місцеві жителі. Нижче водоспаду є розлога і глибока улоговина зі спокійнішою течією.
Річка Прут – ліва притока Дунаю (басейн Чорного моря). Бере початок з джерела на схилі Говерли, впадає в Дунай біля села Джурджулешти (Молдова). Пригирлова частина басейну сильно заболочена. Довжина 967 км (на території України — 272 км), площа басейну — 27,5 тис. км². У верхів’ях (до Делятина) має гірський характер, зі стрімким правим берегом, місцями поперечний профіль русла має вигляд урвища.