> Екологічна лабораторія ‒ ініціатор запуску інтерактивної карти якості повітря в Умані | Офіційний сайт природничо-географічного факультету УДПУ ім. П.Тичини

Опубліковано: 13.11.2020, 13:41

Відтепер в місті Умань в рамках проєкту міських досліджень ЛУН Місто Air (інтерактивна карта якості повітря в Україні) за ініціативи Уманського державного педагогічного університету працюватиме стаціонарний прилад для дослідження якості повітря. Прилад виготовлено на замовлення науково-дослідної лабораторії «Екологія і освіта» (завідувач лабораторії ‒ С.В. Совгіра) та встановлено в 211 аудиторії.
Дані сервісу доступні у вигляді веб-версії, проте інтерфейс адаптовано і для роботи з мобільними пристроями (https://misto.lun.ua/air). Карта дозволяє відстежувати покажчики в реальному часі.
Станції ЛУН Місто Air вимірюють концентрацію шкідливих наддрібних часточок – PM 1, PM 2,5, PM 10. За даними американських та італійських вчених, висока концентрація цих часточок може погіршувати перебіг Covid-19. Також станції вимірюють температуру та вологість – це допомагає команді точніше визначати якість повітря.