> Навчальна практика студентів природничо-географічного факультету | Офіційний сайт природничо-географічного факультету УДПУ ім. П.Тичини

Навчальна практика студентів природничо-географічного факультету
Опубліковано: 26.09.2019, 10:47

Студенти природничо-географічного факультету 41 та 41а групи, проходили хіміко-біологічну практику (керівник Ірина Миколайко). Під час практики студенти відвідали КП «Уманьводоканал» у с. Родниківка, ознайомилися із технологією водопостачання міста Умань, що здійснюється із м. Біла Церква. На підприємстві функціонує хімічна лабораторія. Студенти мали можливість спостерігати за проведенням аналізу проб води на хімічний склад та жорсткість. Студентам розповіли про якість води, яку споживають жителі міста Умань та показники цієї якості.

Друга частина практики проходила територією очисних споруд каналізаційних стоків м. Умані, які знаходяться у с. Собківка Уманського р-ну. Під час екскурсії студенти мали можливість ознайомитися із технологією очищення каналізаційних стоків, які проходять декілька стадій. На першій стадії каналізаційна вода фільтрується від фізичних домішок і сміття крізь решітки, потім проходить у спеціальні резервуари, де збирається верхня жирна плівка, звідки потрапляє у відстійники,в яких відстоюється, після чого проходить у каскад шести ставків через спеціальний шар піску і ґрунту де відбувається подальше біологічне доочищення. Студентам продемонстрували методику проведення аналізу води із очисних споруд на сучасному обладнанні на вміст нітратів, нітритів, фосфатів та інших хімічних домішок. Крім цього, студенти мали можливість ознайомитися з методикою проведення аналізу проб води на мікробіологічні показники.