ОНЛАЙН РЕЄСТРАЦІЯ
Онлайн реєстрація

Природничо-географічний факультет
Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
пропонує Вам заповнити анкету вступника.

Надіславши анкету абітурієнта, Вас постійно повідомлятимуть про особливості вступної кампанії та терміни проведення профорієнтаційних заходів в університеті.

Бажаю навчатись за такими спеціальностями:

  • Географія. Біологія. (краєзнавчо-туристична робота)
  • Географія. (землевпорядкування та кадастр)
  • Біологія. (практична психологія)
  • Біологія. Хімія.
  • Хімія. (інформатика)
  • Хімія. Біологія.
  • Біологія.
  • Географія.
  • Хімія.

Форма навчання:

Про себе повідомляю:

Прізвище, ім'я, по-батькові:
Дата народження:
Назва навчального закладу:
Рік закінчення:
Адреса постійного проживання:
Область, район:
Населений пункт:
Вулиця, будинок:
Моб. телефон:
Електронна адреса:


Екологічні дослідження із залученням учнівської молоді

Опубліковано: 02.04.2020, 18:14

Для написання науково-дослідницьких робіт з екології учні мають досконало знати свій край, його екологічний стан, проблеми, які потребують дослідження. Для цього викладачами кафедри хімії, екології та метрдики їх навчання разом із вчителями шкіл організовано екологічні акції та природоохоронні заходи. Зокрема, Природоохоронні акції «лісам, паркам, скверам – бути чистими» та «За чисте довкілля», проведені на замовлення керівництва Собківського лісництва Державного підприємства Уманський лісгосп. У заході взяли участь викладачі, студенти нашого університету та вчителі та учні ЗОШ №3 та 11 міста Умань.

Екологічні акції практичного природоохоронного спрямування, Година землі, «Упорядкування природних джерел малої річки Паланка» та «Упорядкування природних джерел урочища «Тартак», проведені з вчителями школи №3 за участі учні 7-11 класів та науковців кафедри.

Такі акції разом із учнями і вчителями шкіл проводяться відповідно до Міжнародних та Всеукраїнських екологічних дат. Зокрема, ЗШ №8 Умань – упорядкування шкільного саду, с. Бузівка – облаштування природного місцевого джерела, с. Степашки – упорядкування природних джерел, оновлення шкільного саду, с. Сумівка – консультативна допомога в оновлені території шкільного лісництва, с. Роги та с. Тальянки – участь у створенні алеї рослин родини лілійних.

Після акції в с.Бузівка відбулася плідна зустріч вчителів Бузівської школи та науковців кафедри, на якій обговорювалися питання застосування наукових екологічних досліджень у Всеукраїнських проектах та Міжнародних конкурсах.

Ще одним прикладом такої співпраці є інноваційна інтеграційна форма – тренінг «Хіміко-екологічні методи дослідження в медичній біології». Така співпраця передбачала проведення дослідження МАН на базі лабораторії «Екологія і освіта. Зокрема проведено дослідження якості продуктів харчування ученицею Соколівського навчально-виховного комплексу «Школа І-ІІІ ступенів – ліцей» (консультанти доценти Наталія Душечкіна, Наталія Гнатюк).

Результативним дослідженням МАН є створення заказників та пам’яток природи. Так, за результатами дослідження МАН в с. Дзендзелівка створено:
пам’ятки природи місцевого значення «Дуб свічка», «Дуб Надзельського», «Три дуба», «Дуб Тризуб», «Дуб Крислатий», «Дуб Химерний», с. Собківка – пам’ятку природи місцевого значення «200-річний дуб» та ін.

Як результат за останніх п’ять років на захисті науково-дослідницьких робіт МАН (секція: екологія) учні отримали 7 призових місць.


Наверх