Всесвітній день охорони довкілля відзначається щорічно 5 червня.

Опубліковано: 05.06.2024, 15:47

Всесвітній день охорони довкілля є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем довкілля, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії.

Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питання охорони довкілля; дати народам світу можливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку; сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади; а також роз’яснити корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було більше безпечне й благополучне майбутнє.

Тема Всесвітнього дня охорони довкілля 2024 року — «Відновлення земель, боротьба з опустелюванням і підвищення стійкості до посухи». Основна мета цієї теми полягає в приверненні уваги до важливості відновлення земель та покращення управління ґрунтовими ресурсами, щоб зробити їх більш стійкими до змін клімату, зокрема до посух та опустелювання​ (UNEP – UN Environment Programme)​​ (Society for the Environment)​​ (World Environment Day)​.

Хостом Всесвітнього дня охорони довкілля 2024 року виступить Королівство Саудівська Аравія, яка зосередить заходи на тематиці відновлення земель та підвищення їх стійкості до екстремальних погодних умов, спричинених зміною клімату​ (UNEP – UN Environment Programme)​​ (World Environment Day)​​ (Amala Earth)​.

         Всесвітній день охорони довкілля (World Environment Day) в Україні, як і в усьому світі, відзначається 5 червня. У 2024 році тема заходів присвячена відновленню земель та екосистем під гаслом “Наша Земля. Наше Майбутнє. Ми — покоління відновлення” (Our Land. Our Future. We are #GenerationRestoration)​ (UNEP – UN Environment Programme)​​ (UNESCO)​.

Ця тема підкреслює необхідність колективних зусиль для відновлення земель, боротьби з опустелюванням та підвищення стійкості до посух. Особливу увагу приділяється відновленню природних середовищ існування, захисту біорізноманіття та протидії зміні клімату​ (UNEP – UN Environment Programme)​​ (Outlook Traveller)​.

В Україні цей день набуває особливого значення через масштабні екологічні збитки, завдані війною, які включають забруднення річок, знищення лісів та вимирання дикої природи. Військові дії спричинили величезні екологічні катастрофи, що вимагатимуть довготривалих відновлювальних заходів​ (Yale E360)​.


Наверх