> Екскурсія студентів факультету до Кам’янець-Подільської фортеці | Офіційний сайт природничо-географічного факультету УДПУ ім. П.Тичини

Онлайн реєстрація

Природничо-географічний факультет
Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
пропонує Вам заповнити анкету вступника.

Надіславши анкету абітурієнта, Вас постійно повідомлятимуть про особливості вступної кампанії та терміни проведення профорієнтаційних заходів в університеті.

Бажаю навчатись за такими спеціальностями:

  • Географія. Біологія. (краєзнавчо-туристична робота)
  • Географія. (землевпорядкування та кадастр)
  • Біологія. (практична психологія)
  • Біологія. Хімія.
  • Хімія. (інформатика)
  • Хімія. Біологія.
  • Біологія.
  • Географія.
  • Хімія.

Форма навчання:

Про себе повідомляю:

Прізвище, ім'я, по-батькові:
Дата народження:
Назва навчального закладу:
Рік закінчення:
Адреса постійного проживання:
Область, район:
Населений пункт:
Вулиця, будинок:
Моб. телефон:
Електронна адреса:


Екскурсія студентів факультету до Кам’янець-Подільської фортеці
Опубліковано: 11.06.2015, 8:18

Під час фахової практики із загальної екології та зоології студенти 2 курсу напряму підготовки «Біологія. Хімія» (керівники Совгіра С., Подзерей Р., Люленко С.) ознайомилися із назвами та історією Кам’янець-Подільської фортеці. Побували на найвищій башті під назвою Папська (Кармелюкові), у Чорній (кутовій) башті, де знаходиться криниця завглибшки 40 м і діаметром 5 м, видовбана у скелі.

Відвідали експозиції підземелля Замкового комплексу, що відтворюють сторінки його історії, експозицію, присвячену історії легкої метальної зброї на Поділлі, де можна вистрілити з арбалета, відчувши себе середньовічним воїном.

фото 1

Екскурсію у вежах (баштах) і підземеллях фортеці проводили кам’янецький «староста» та його «свита», які цікавими розповідями, піснями, танцями не лише знайомлять екскурсантів з історією замку та озброєнням, а й створюють неповторне відчуття подорожі у часі.

фото 2

Інформація.

Перші згадки про фортецю походять з ХІІ ст. Літопис приписує будівництво кам’яного замку литовським князям Коріатовичам, які в середині XIV ст. заволоділи Поділлям, а близько 1374 року зробили Кам’янець столицею свого князівства. Тому на початку XVI ст. було зведено і перебудовано 12 башт Старого замку. Безліч битв відбулось під її стінами, але лише двічі вона не встояла перед атаками ворогів. Щоправда, ці поразки можна виправдати вагомими причинами: у 1393 році князь Вітов захопив замок внаслідок чвар серед гарнізону, а в 1672 році турки захопили оплот Поділля завдяки чисельній перевазі – більш ніж у 60 разів!

Легенда свідчить, що коли турецький султан Осман ІІ у 1621 році підійшов до укріплень найзнаменитішого замку України в Кам’янець-Подільському, він запитав: «Хто збудував таке могутнє місто?» «Сам Бог», — почув він у відповідь. «То нехай Бог і здобуває його!» – І повернув геть від стін замку.

У 17 столітті навколо старих руїн виростає Нова фортеця, по-народному – Вали.

Кам’янець-Подільська фортеця у 2007 році ввійшла до переможців проекту «Сім чудес України».


Наверх